Spływ kajakowy Piławą
Daj się porwać w wir przygody! Z nami spływ kajakowy to nie tylko adrenalina, ale również odpoczynek i relaks na łonie natury |
Jedną z najpiękniejszych rzek w Polsce
2 dni
Zapraszamy na przeżycie niezapomnianej przygody na jednej z najpiękniejszych rzek w Polsce - Piławie! Nasz spływ kajakowy to doskonała propozycja dla osób poszukujących wyzwań i ekstremalnych doznań. Przez całą trasę będziesz miał okazję zmierzyć się z urozmaiconym poziomem trudności, podziwiając jednocześnie malownicze krajobrazy i dziką przyrodę. Nasza doświadczona załoga zapewni Ci nie tylko bezpieczeństwo, ale także doskonałą zabawę i niezapomniane wrażenia. Nie czekaj dłużej i zarezerwuj swój termin już dziś! |
Spływ kajakowy to fantastyczna forma aktywnego wypoczynku, która w idealny sposób wpisuje sie w obecne realia.
Oto niezaprzeczalne zalety spływów kajakowych:
- Aktywny wypoczynek na łonie natury - spływy kajakowe to doskonały sposób na aktywny wypoczynek, podczas którego możesz cieszyć się pięknymi krajobrazami i dziką przyrodą.
- Poprawa kondycji fizycznej - kajakarstwo to sport, który angażuje wiele grup mięśniowych, dzięki czemu regularne uprawianie spływów kajakowych wpływa korzystnie na kondycję fizyczną.
- Utrzymanie równowagi emocjonalnej - kontakt z przyrodą, świeże powietrze i ruch to doskonałe sposoby na odprężenie i redukcję stresu.
- Doskonała zabawa dla całej rodziny - spływy kajakowe to doskonała propozycja dla całych rodzin, ponieważ można je dostosować do indywidualnych potrzeb i umiejętności uczestników.
- Możliwość zdobywania nowych umiejętności - kajakarstwo to sport, który można uprawiać na różnych poziomach zaawansowania, dzięki czemu spływy kajakowe to doskonała okazja do zdobywania nowych umiejętności i doskonalenia swoich umiejętności pływackich.
Czy wiesz, żejeszcze przed drugą wojną światową Niemcy wybudowali wzdłuż Piławy pas umocnień wojskowych Wału Pomorskiego, który miał chronić wschodnią granicę Trzeciej Rzeszy?
Czy wiesz, że szlak kajakowy Piławy jest jednym z piękniejszych szlaków krajobrazowych w Polsce?
Czy wiesz, że nurt Regi jest wolny i nadaje się do uprawiania kajakarstwa nawet przez ludzi, którzy płyną pierwszy raz?
ETAP I. Sikory - Liszkowo
to pierwszy etap Piławy. Trasa łatwa i przyjemna. Płyniemy przez krainę jezior. Są czyste i piękne. Brzegi porośnięte są lasem a odcinki je łączące są po prostu niesamowite. 1 dzień ETAP II. Liszkowo - Nadarzyce
Trasa urozmaicona i nasocycona widokami Borów Krajeńskich. Na własne oczy zobaczysz tez umocnienia i bunkry z II Wojny Światowej wchodzące w skład umocnień Wału Pomorskiego. Perełką za to są Zalewy Nadarzyckie. 2 dzień |
Opis szlaku Piławy
Rzeka Piława to jedna z najbardziej malowniczych rzek Pojezierza Drawskiego, ulubiona rzeka kajakarzy. Wypływa z Jeziora Komorze. Przepływa przez kolejne jeziora: Rakowo, Brody, Strzeszyn, Kocie, Pile, Dołgie i Berlińskie. Uchodzi do rzeki Gwda w miejscowości Dobrzyca. Jest idealna dla rodzin z dziećmi, za wyjątkiem kilku stałych przeszkód, gdzie konieczna jest przenoska, pozostałą trasę płyniemy bardzo swobodnie.
Mozaika jezior z odcinkami leśnymi robi swoje. Cała trasa jest piękna, pełna zmieniajacych się przez cały czas widoków, a etap prowadządzy przez Zalewy Nadarzyckie po prostu wymiata.
Gwarantujemy pełne przestrzeganie wymogów sanitarnych |
Termin: 24 - 25.06.2023
Ilość osób: 20
Transport: bus
Nocleg: Ośrodek Kusy Dwór w Czaplinku
Cena obejmuje:
- transport ze Szczecina
- organizację spływu
- przewodnikaspływu
- nocleg
- wyżywienie (kolacja grillowa, ognisko, śniadanie
- zajęcia integracyjne - gry i zabawy
- ubezpieczenie NNW
Nocleg:
Ośrodek wypoczynkowy Kusy Dwór w Czaplinku
- luksusowe domki typu Brda z łazienkami
Wyżywienie:
kolacja grillowa, śniadanie
Program
Spływ kajakowy 2 - dniowy:
1 dzień: Gryfice - Trzebiatów - ok 7 godzin
2 dzień: Trzebiatów - Mrzeżyno - ok 3 godziny
Orientacyjny plan imprezy:
Dzień I
06.00: wyjazd ze Szczecina
8.30 – rozpoczęcie spływu w Sikorach
ok. 16.00 - zakończenie pierwszego dnia spływu w Liszkowie, przejazd do Czaplinka na nocleg
19.00 - kolacja z ogniskiem, gry i zabawy, gitara, śpiew
Dzień II
8.00 - śniadanie
9.00 - wykwaterowanie i przejazd na miejsce spływu
10.00 - rozpoczęcie spływu w Liszkowie
16.00 - zakończenie spływu w Nadarzycach
ok. 17.00 - wyjazd do Szczecina
ok. 19.30 - przyjazd do Szczecina
Ośrodek Kusy Dwór położony jest na obrzeżazch CZaplinka w bardzo spokojnej dzielnicy nad samym jeziorem Drawskim. Na terenienośrodka znajdują się: 550 miejsc noclegowych, stołówka serwująca zmaczną domową kuchnię, kotry tenisowe - dwa ze sztoczną trawą i jeden ceglasty, tenis stołowy. boisko do piłki nożnej 40 x 70 m oraz dwa do koszykówki i siatkówki, własną strzeżoną plażę z pomostami pływającymi, sprzęt pływający (kajaki, rowery wodne, łodzie żaglowe, łodzie wędkarskie), trzy kawiarnie, bar z dyskoteką, pięć miejsc na ogniska, strzelnicę 25 metrową z 5 stanowiskami, tor przeszkód z małpim gajem, plac zabaw dla dzieci.
EKWIPUNEK UCZESTNIKA SPŁYWU
- woda do picia
- prowiant (batony, owoce itp)
- płyn na komary
- pieniądze w gotówce
- etui wodoodporne na telefon dokumenty
– worki wodoszczelne, beczki – większość rzeczy, które zabieramy ze sobą warto zapakować tak, aby uchronić je przed zalaniem lub zniszczeniem
– kurtka/peleryna przeciwdeszczowa,
– czapka chroniąca nas przed słońcem, zimnem, wiatrem – w zależności od warunków jakich w danym okresie możemy się spodziewać,
– okulary przeciwsłoneczne, strój kąpielowy, ręcznik,
– buty neoprenowe, sandały – coś w czym łatwo będzie się chodziło w wodzie, co dobrze trzyma się stopy, zwykłe klapki często zostają w mule na dnie rzeki i nie są najlepszym wyborem do brodzenia po wodzie.
– koszulka, bluza, spodenki, dresy, bielizna itp.
– rękawiczki.
- nade wszystko dobre nastawienie i jeszcze lepszy humor
|
|
Wyślij formularz zgłoszeniowyTUTAJ |
Cena obejmuje:- transport ze Szczecina (opcja) Nocleg:
|
|
|